Co warto dokupić w zestawie z tabletem?

Kupno tabletu, pomijając skrajne przypadki, wiąże się z inwestycją rzędu kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. I to bez znaczenia, czy kupujemy sprzęt markowy i popularny, czy też jego chiński odpowiednik, sprzęt tego typu, nie należy do najtańszych. Warto więc zawczasu odpowiednio się zabezpieczyć i razem z tabletem kupić parę dodatkowych rzeczy, które zapewnią nam po pierwsze duży komfort użytkowania, a po drugie bezpieczeństwo. Przyjrzyjmy się zatem temu, w co warto się zaopatrzyć.

Pokrowiec

To absolutna podstawa. Tablet i pokrowiec to nierozłączny duet. Jest to gadżet niezbędny do transportowania naszego urządzenia, zabezpiecza je też przed ewentualnym upadkiem. Jego cena jest stosunkowo niewielka- porządny pokrowiec dla małego, siedmio- calowego tabletu, kosztuje około 50 złotych.

Naklejka na ekran

Jest to gadżet, o którego istnieniu wie niewiele osób, warto jednak wziąć go pod lupę. Naklejki można kupić w sklepach komputerowych albo znaleźć na aukcjach w internecie. Kosztują niewiele, często nawet kilka złotych za sztukę. To naprawdę nieduży koszt, szczególnie że dzięki takiej inwestycji można cieszyć się przez długi czas nieporysowanym ekranem. Naklejki, kiedy już się zużyją, można zdjąć i w ich miejsce nakleić nowe.
Jeśli kupujecie naklejki na aukcji, z pewnością natkniecie się na dwa rodzaje- uniwersalne, z których wycina się odpowiednie prostokąty oraz dedykowane konkretnym rozmiarom. Zdecydowanie lepszym wyjściem będą te drugie- równe wycięcie potrafi być bowiem bardzo trudne.

Dodatkowe ubezpieczenie

Jest to opcja, którą warto rozważyć szczególnie przy droższych modelach. Za 100- 200 złotych ubezpieczamy swój sprzęt przed uszkodzeniami, nawet takimi, które wynikają z naszej winy. Co ciekawe, ubezpieczenie nie obowiązuje w przypadku, gdy tablet zostanie zepsuty przez zwierzę oraz wtedy, gdy zostanie zalany alkoholem.
W tym miejscy warto też wspomnieć o wykupie dodatkowej gwarancji. Nie zawsze jest to możliwe, ale opłaca się spytać sprzedawcy o taką opcję.

Rysik

Czyli ostatni już gadżet, który co prawda nie zabezpiecza naszego tabletu, ale pozwala na komfortowe korzystanie z niego. Co więcej, jeśli będziemy korzystać tylko i wyłącznie z rysika- ekran nie będzie pomazany, a tym samym niebezpieczeństwo zarysowania go znacznie maleje.

I to już wszystko, choć z pewnością miłośnicy tabletów mogliby wymienić jeszcze parę ciekawych rzeczy. Warto na bieżąco śledzić chociażby aukcje allegro, gdzie czasami znaleźć można rzeczy bardzo przydatne w codziennej pracy na tablecie.