Jakie komputery najczęściej kupujemy?

Mimo że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń elektronicznych takich jak tablety, smartphony, itp., sprzedaż laptopów nadal jest wysoka. Laptop z tych wszystkich urządzeń jest najbardziej funkcjonalny i wygodny do pracy. Konkurencja wśród producentów jest duża, dlatego prześcigają się w dodawaniu nowych funkcji swoim urządzeniom, tak aby kusiły potencjalnego klienta. Sprawdziliśmy jakie komputery cieszą się największym powodzeniem i są najczęściej kupowane, a także ile zazwyczaj jesteśmy w stanie za nie zapłacić.
Udało nam się ustalić, że na czele najczęściej kupowanego sprzętu, znajduje się Samsung ? wybiera go ok. 20% wszystkich kupujących. Wybór ten uzasadniony jest jakością sprzętu i rozsądną ceną. Wydając około 2000 zł otrzymujemy komputer który spełnia nasze oczekiwania w codziennej pracy. Drugie miejsce należy do firmy Asus, następnie jest Dell, Hewlett Packard, Sony VAIO, Lenovo, Toshiba, Acer oraz pozostałe marki.
Nie ukrywamy, że w dalszym ciągu o zakupie danego laptopa w ostateczności decyduje jego cena ? jest to dla nas najważniejszy czynnik. Większość laptopów jakie kupujemy, nie przekracza ceny 2000 zł ? około 31% kupujących wybiera taki przedział cenowy. Około 27% użytkowników wybiera komputery z przedziału cenowego 2000 zł -2600 zł. Mało osób sięga po laptopy z wyższej półki – jedynie około 7 % kupuje komputery które kosztują powyżej 4500 zł.
Kolejną cechą na jaką zwracamy uwagę podczas zakupu notebooka to wielkość ekranu. Najczęściej wybieramy laptopy z matrycą 15,6 cali. Dużo mniejsze zainteresowanie mają laptopy z matrycą 17,3 calową, a najrzadziej wybieramy matryce 13, 3 calową.
Modele notebooków po jakie sięgamy najczęściej to: Samsung NP300 i NP305, Lenovo Y580, Dell Inspiron N5050, Samsung RF511, Sony VAIO VPC-EH2D1E, Hewlett Packard Pavilion dv6, Asus X53SD, Asus X54C oraz Acer Aspire One AO722. Pytanie. Czy sięgamy po nie przypadkowo, czy jest to długo przemyślana decyzja? Przed zakupem, warto zastanowić się czy dany model będzie spełniał nasze oczekiwania.