W czym komputery Mac przeważają nad tradycyjnymi PC?

Dzisiejszy świat użytkowników komputerów osobistych, to już praktycznie grunt wojny pomiędzy entuzjastami dorobku technologicznego Steve’a Jobsa, a zagorzałymi miłośnikami pecetów, którzy przywiązali się do oprogramowania i trendów spod szyldu informatycznego giganta Billa Gatesa. Jedni zarzucają drugim braki w różnych zakresach ? ci od PC wytykają Apple, że nie jest to sprzęt do gier. Entuzjaści ?jabłek? kontrują, że ich sprzęt jest za to bardziej intuicyjny, wygodniejszy w użytkowaniu i praca na nim jest znacznie bardziej komfortowa. Można byłoby długo mnożyć takie przykłady, skupmy się dziś jednak na tych elementach, które faktycznie świadczą o wyższości komputerów na ?i?, nad klasycznymi pecetami.
Przede wszystkim, Apple jest marką, którą wykorzystuje się w wielu branżach wchodzących w szerszą kategorię multimediów. Na pierwszym miejscu, warto postawić tutaj wszelkie prace graficzne, które z racji znacznie większej stabilności iOS, są o wiele bardziej komfortowe, mniej czasochłonne, a co najważniejsze ? mamy przy nich do czynienia ze zmaksymalizowanym czynnikiem wydajności efektu końcowego.
Kolejna płaszczyzna, w której Mac zdecydowanie deklasuje pecety, to produkcja i realizacja dźwięku. Wszystkie najbardziej popularne studia na świecie, pracują z wykorzystaniem komputerów Mac, poza tym jest to platforma uwielbiana przez mnóstwo producentów, djów i innych artystów, którzy w swojej aktywności twórczej, zajmują się właśnie dźwiękami.
Kolejna ważna sprawa, która stawia Maca w bardzo korzystnym świetle. Komputery te uchodzą za praktycznie bezawaryjny sprzęt, a jeśli już przydarzy się jakaś usterka, w trosce o klienta marka dba o to, żebyśmy bądź szybko dostali naprawiony sprzęt, bądź też zastępuje go zupełnie nowym o takich samych parametrach, oczywiście bez konieczności ponoszenia przez nas jakiegokolwiek dodatkowego kosztu.
Ktoś może powiedzieć, że Mac to drożyzna i płacenie ogromnej kasy za sam fakt umieszczenia na obudowie laptopa czy stacjonarki świecącego jabłka, jednak trudno byłoby uwierzyć w to, że miliony użytkowników na całym świecie, przeznaczają ogromne pieniądze na zakup sprzętu komputerowego właśnie z tego powodu. Apple to wygoda, innowacja i otwartość na nowe szerokie możliwości. Tak naprawdę, jeszcze dwadzieścia lat temu, wizjonerskie podejście Jobsa do przemysłu komputerowego było wyśmiewane. Teraz, konkurencja patrzy na dorobek Apple z szacunkiem i niemałą zazdrością, co zresztą pokazują dokładnie wyniki sprzedażowe Apple na wszystkich kontynentach.